Czy suplementacja jest zdrowa ?

Pamiętaj, że suplementy to nie tylko chemia, bo w internecie jest dużo znawców którzy uważają że nie powinniśmy spożywać suplementów powiem Ci tylko, że witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i proteiny w formie suplementów to nie suplement przed treningowy  która ma działać jak pobudzacz, dopalacz..
 
Nie jesteśmy w stanie 100% pokryć swojego zapotrzebowania na makro składniki tym bardziej jeżeli jesteście aktywni. Dlatego suplementacja certyfikowanymi produktami jest jak najbardziej zbawienna dla naszego ciała.
Odżywka Białkowa:
  • zawiera aminokwasy
  • chroni mięśnie przed uszkodzeniem oraz przyśpiesza regeneracje potreningową.
  • zawiera leucyne która zapobiega nadmiernemu rozkładowi mięśni w sytuacjach deficytu kalorycznego(Leucyna w ludzkim organizmie jest donorem energetycznym w pierwszych 45 minutach wysiłku)
  • Leucyna reguluje lipidogram poprzez regulację poziomu LDL oraz podnosi HDL co zmniejsza ryzyko chorób serca.
  • W przypadku diet redukcyjnych, w jednym z badań wykazano szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, wraz z przyjmowaniem odżywki białkowej.
  • Dieta zasobna w białko zwiększa uczucie sytości.
  • Dobra odżywka białkowa będzie źródłem cysteiny–>glutation–>najsilniejszy antyoksydant, który walczy z wolnymi rodnikami.

 

Pamiętaj o obserwacji reakcji organizmu na odżywkę białkową, ponieważ może zawierać Laktozę której nie tolerujesz co będzie powodowało wzdęcia, gazy i inne problemy z przewodem pokarmowym.Jeżeli na etykiecie znajduje sie napis: Glucose polymer tzn że w składzie odżywki znajduję się cukier który również nie będzie wpływał dobrze na Twoją formę.


majer11

Siema Jestem Alan Majerski. Moja strona to mieszanka sportowego życia z zarabianiem w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *